• Göztepe/Kadıköy
  • 0 506 702 86 82

SAS YÖNTEMİ NEDİR?

SAS (Sensory Activation Solutions) Dinleti Programlarının temel amacı; kulaklıklar aracılığıyla müziği, tonları ve konuşmaları birer araç olarak kullanarak beynin iki yarı küresinin birbiriyle uyumlu ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve böylelikle beyin gelişimine katkı sağlamaktır. Kısaca uygulanması son derece kolay, özel tasarlanmış ses ve müziği kulaklıkla dinleyerek beynin daha verimli çalışmasını sağlayan özel bir programdır. Dinleti programları çok kısa bir sürede bireylerin yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olur.

SAS METODU KİMLER İÇİN UYGULANABİLİR?

Programlar beyin fonksiyonlarının gelişimini desteklediği için uygulama alanı oldukça geniştir. Genellikle çalışılan alanlar Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Disleksi, Öğrenme Güçlükleri, Dil&Konuşma Bozuklukları, Sosyal ve Davranışsal Problemler, Duygudurum Bozuklukları ile nörolojik temelli Otizm Spektrum Bozukluğu, Asperger ve Down Sendromu, Serebral Palsi, Beyin Hasarı, Felç Rehabilitasyonu alanlarıdır. Bununla birlikte akademik başarılarına katkı sağlamak amacıyla çocuklar ve gençlerde de kullanılabilmektedir. Beynin düşünme, öğrenme, konuşma, beden kontrolü gibi ilgili merkezlerini uyarır ve beynin her iki hemisferinin daha hızlı ve dengeli bir iletişim kurmasına yardımcı olur.

HANGİ YAŞ ARALIĞINA UYGULANIR?

SAS Dinleme Programları, 3 yaş üstü çocuklardan itibaren uygulanabilmektedir. Gençler, yetişkinler ve yaşlılar için de özel uygulanabilir programları mevcuttur.

SAS DİNLETİ PROGRAMLARINININ SÜRESİ NE KADARDIR?

Programlar genellikle 14, 21, 24 gün süreli ve günde 20-30-40 ve 60 dakikalık seanslardan oluşur. Kişinin başvuru nedenine göre süre belirlenir.

DİNLETİ PROGRAMLARI İÇİN MERKEZİNİZE GELMEK GEREKİYOR MU?

Hayır. Dinleti programlarını birebir uygulayabileceğimiz gibi kendiniz istediğiniz yerde SAS Online aracılığıyla da uygulayabilirsiniz.

SAS ONLİNE PROGRAMI NASIL UYGULANIR?

SAS Online, dinleti programlarınızı istediğiniz yerde yapmanıza imkan tanıyan bir uygulamadır. Bunun için ihtiyacınız olan bir kulaklık ve internet erişimi olan bir bilgisayara, tablet ya da cep telefonu.

BİRDEN FAZLA PROGRAM ALABİLİR MİYİM?

Evet. İlk programınızı tamamladıktan yaklaşık 1 ay sonra diğer ikinci bir program alabilirsiniz. Her program arası 1 ay ara verilmesi önerilir.

PROGRAMLAR SONRASI HANGİ ALANLARDA İLERLEMELER GÖRÜLÜR?

Dinleti programları her bireyin ihtiyacına göre özel olarak hazırlandığı için sonuçlarda bireyden bireye değişmektedir. Sonuç alınan alanları sıralarsak eğer; dikkat, konsantrasyon ve motivasyon becerileri, dil ve konuşma becerileri, anlama-algılama ve öğrenme becerileri, okuma-yazma ve disleksi, denge ve motor beceriler, davranış ve sosyal iletişim, duyusal işlemleme süreçleri, dikkat süresi, yeme ve uyku alışkanlıkları.

DİNLETİ PROGRAMLARINA KATILMAK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM?

Süreçlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız. Uzmanlarımız kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecekler.